Epopõrandad

Marcellus OÜ teostab epopõrandate paigaldust, tööstuspõrandate renoveerimist ja remonti, kasutades tuntud ja tunnustatud materjalitootjate toodangut (Nanten, Epokate, Teknos, Tikkurila, Caparol, Weber, Schönox).
Toome ülevaate saamiseks välja mõningate põrandate kirjeldused ja hinnad.
Hinnad on välja toodud arvestusega 100 m2 kohta.
Konkreetse hinna saamiseks küsige kindlasti hinnapakkumist info@epoporand.ee või telefonil +372 5292 781

Epolakk

Epolakk jätab betoonile tugeva läbipaistva kihi, mida on kerge hooldada. Koormusklass: Kerge koormusega laod, dekoratiivpõrandad. Madal löögikindlus. Hind: 5 – 10 EUR/m²

Helvespõrand

Helvespõranda põhjaks on epovärv või epolakk, mida kaetakse omakorda helvestega ning kaetakse seejärel helveste määrdumise vältimiseks lakiga. Koormusklass: Kerge koormusega pinnad (BC2). Tüüpiline kasutuskoht: trepikojad, kontorid, esinduspinnad jne. Hind: 10 – 25 EUR/m²

Isetasanduv epomassNanten värvikaart

Üks enimlevinud epopõrand. Kihi paksusega 0,5–2 mm. Suure kasutuskoormusega tööstus- ja laoruumide põrandad, kus sõidavad raskeveokid, autohallid ja muud samalaadsed kohad. Toode on püsivalt hästi vastupidav õlidele, määretele, kütustele, tavalistele pesemisvahenditele ning sooladele ja ajutiselt vastupidav nõrkadele hapetele ja leelistele. Koormusklass: Isetasanduv epomass sobib hästi keskmise või kõrge koormusega ruumidesse. Koormusklass sõltub kihipaksusest (BC3-BC4). Värvivalik: Põrandale saab visata erinevat tooni värvihelbeid ja karestada kvartsliiva või klaaskuulidega. Epomasse on saadaval kõiki toone RAL värvikataloogist. Hind: 1mm. paigalduse kohta. 13 – 20 EUR/m²

Isetasanduv polüuretaanmass

Kihi paksusega 1,5–2 mm. Kasutatakse iseseisvalt või kuiva liivaga täidetult betoonpõrandate ja elastsete aluspindade, nagu asfaldi ja vineeri, katmiseks. Kate on elastne ja väga löögi- ja kulumiskindel. Toode talub vett, soolalahuseid, tavalisi pesemisvahendeid ning orgaanilisi ja anorgaanilisi happeid, lahuseid ja lühiajaliselt tugevaid leeliseid. Vastupidav ka kütustele, määretele ja õlidele.
Kasutatakse kattepinna tugevusest sõltuvalt – alates väikese kasutuskoormusega ruumidest kuni suure mehaanilise koormusega  lao-, kaupluse-, tööstus- ja bürooruumideni.
Peamine kasutusvaldkond hüdroisolatsioonitööd ja ebastabiilse aluspinnaga ruumida.
Koormusklass: Isetasanduv polüruretaanepomass sobib hästi keskmise või kõrge koormusega ruumidesse. Koormusklass sõltub kihipaksusest (BC2-BC4).
Värvivalik: Epomasse on saadaval kõiki toone RAL värvikataloogist.
Hind: 1mm. paigalduse kohta. 18 – 25 EUR/m²

Epoksiid hõõrdemassNanten värviliivad

Üks enimlevinud epopõrand. Epoksiidlaki ning värviliiva segumass. Kihipaksus 3–4 mm. Toode ei sisalda mikroobide paljunemist toetavaid komponente. Suure koormusega tööstus- ja laopindade põrandad, toiduainetetööstuse ruumid ning suure soojuskoormusega põrandad. Toode on hästi vastupidav õlidele, rasvadele, kütustele, tavalistele pesemisvahenditele ning ajutise koormuse korral nõrkadele hapetele ja leelistele. Kui põrand peab olema vastupidav temperatuurišokkidele ja/või põranda puhastamine toimub aurupesuga, peab kattekihi tugevus olema minimaalselt 6 mm.
Koormusklass: Epoksiid hõõrdemass sobib hästi kõrge koormusega ruumidesse (BC5)
Põrandat saab karestada kvartsliiva või klaaskuulidega.
Värvivalik: Sõltub valitud liivadest. Saadaval suur valik erinevaid toone värviliivasid.
Hind: 4mm. paigalduse kohta. 20 – 30 EUR/m²

Keemiakindel epokate

Keemiakindlat epokatet on nii isetasanduva- kui ka hõõrdemassina. Keemiakindla põrandakatte valik vajab natuke suuremat eeltööd. On vaja välja selgitada, millised ained, mis temperatuuril ning mis aja jooksul pinnal hakkavad olema. Seejärel saab välja selgitada sobivaim pinnakate.
Kihipaksus alates 2 mm.
Sobib kasutamiseks ruumidesse, kus on vajalik keemiakestvus. Ruumid kus töötatakse hapetega, happevannid jne.
Koormusklass: Keemiakindel epokate sobib koormusega ruumidesse (BC4).
Põrandat saab karestada kvartsliiva või klaaskuulidega.
Värvivalik: Sõltub valitud liivadest või isetasanduva epimassi toonist. Saadaval suur valik erinevaid toone värviliivasid ja toone RAL värvikataloogist.
Hind: 2mm. paigalduse kohta. alates 35EUR/m²

ESD Antistaatiline epopõrand

Tehakse nii isetasanduva kui hõõrdemassi baasil.
Kihipaksus isetasanduva epomassi puhul 1,5 mm. Kihipaksus hõõrdemassi puhul: 3-4 mm.
Kasutatakse elektroonikatööstuses tekkiva staatilise elektri maandamiseks. Koormusklass: Isetasanduva epomassi puhul (BC3-BC4) Hõõrdemassi puhul (BC5).
Värvivalik: Isetasanduva epomassi puhul saadaval kõiki toone RAL värvikataloogist. Hõõrdemassi puhul sõltub valitud liivadest. Saadaval suur valik erinevaid toone värviliivasid.
Hind: 26 – 50 EUR/m²

Epoksiid tõke

Epoksiid tõke (barrier) on materjal, millega takistatakse maapinnas tekkinud gaaside kerkimine eluruumidesse. Tegemist on materjaliga, mida saab kasutada mistahes põrandatel aluskihina. Hea kasutada näiteks radoongaaside tõkestamiseks. Materjali saab kasutada nii isetasanduva epomassi, hõõrdemassi alusena kui ka PVC või plaatkatte alla.
Kihipaksus : 250-700 µm.

Hind: — EUR/m²

Põrandate tolmutõke

Lahendus tugevdab ja karastab betoonpinda läbi kemikaalse protsessi, mille toimel suureneb betooni kulumiskindlus , samuti seob see tolmu ja mustust.
Koormusklass:
Vastavalt aluspõrandale
Värvivalik:
Kerge toonimuutus vastavalt aluspõrandale.
Hind:
4 – 10 EUR/m²

Tasandusvalu – ABS 500 / Floor 4655 Duro Flow Rapid

Kasutusvaldkonnad ABS 500 on välja töötatud kerge- tööstuslike ja muude üldkasutatavate, nii uute kui vanade betoonpõrandate tasandamiseks ning silumiseks. Tulemuseks on valmis aluspind epoksiid- või polüuretaan-katte paigaldamiseks. Võib jätta ka katmata. Värvivalik: Betooni hall Hind: 11 – 18 EUR/m²
Täpsemat informatsiooni saab e-postil info@epoporand.ee või telefonil +372 5292781