Epopõrandad

Epopõrandad

Marcellus OÜ teostab epopõrandate paigaldust, tööstuspõrandate renoveerimist ja remonti, kasutades tuntud ja tunnustatud materjalitootjate toodangut (Nanten, Basf, Sika, Kiilto, Tikkurila, Epokate, Remmers, Teknos, Caparol, Weber, Schönox).
Toome ülevaate saamiseks välja mõningate põrandate kirjeldused ja hinnad.
Konkreetse hinna saamiseks küsige kindlasti hinnapakkumist info@epoporand.ee või telefonil +372 5292 781


Epolakk ja epovärv

Epolakk ja värv jätab betoonile õhukese aga tugeva kihi, mida on kerge hooldada. Koormusklass: Väga kerge koormusega ruumid, kus on vaja saavutada tolmukindlus. Näiteks serveriruum. Madal löögikindlus. Hind: 9 – 17 EUR/m² (paigaldus 100 m² pinnal)


Helvespõrand

Helvespõranda põhjaks on epovärv või epolakk, mida kaetakse omakorda helvestega ning kaetakse seejärel helveste määrdumise vältimiseks lakiga. Koormusklass: Kerge koormusega pinnad (BC2). Tüüpiline kasutuskoht: trepikojad, kontorid, esinduspinnad jne. Hind: 21 – 30 EUR/m² (paigaldus 100 m² pinnal)


Isetasanduv epomass

Üks enimlevinud epopõrand. Kihi paksusega 0,5–2 mm. Suure kasutuskoormusega tööstus- ja laoruumide põrandad, kus sõidavad raskeveokid, autohallid ja muud samalaadsed kohad. Toode on püsivalt hästi vastupidav õlidele, määretele, kütustele, tavalistele pesemisvahenditele ning sooladele ja ajutiselt vastupidav nõrkadele hapetele ja leelistele. Koormusklass: Isetasanduv epomass sobib hästi keskmise või kõrge koormusega ruumidesse. Koormusklass sõltub kihipaksusest (BC3-BC4). Värvivalik: Põrandale saab visata erinevat tooni värvihelbeid ja karestada kvartsliiva või klaaskuulidega. Epomasse on saadaval kõiki toone RAL värvikataloogistHind: 2mm kihipaksus 19 – 27 EUR/m² (paigaldus 100 m² pinnal)


Isetasanduv polüuretaanmass

Kihi paksusega 1,5–2 mm. Kasutatakse iseseisvalt või kuiva liivaga täidetult betoonpõrandate ja elastsete aluspindade, nagu asfaldi ja vineeri, katmiseks. Kate on elastne ja väga löögi- ja kulumiskindel. Toode talub vett, soolalahuseid, tavalisi pesemisvahendeid ning orgaanilisi ja anorgaanilisi happeid, lahuseid ja lühiajaliselt tugevaid leeliseid. Vastupidav ka kütustele, määretele ja õlidele.
Kasutatakse kattepinna tugevusest sõltuvalt – alates väikese kasutuskoormusega ruumidest kuni suure mehaanilise koormusega  lao-, kaupluse-, tööstus- ja bürooruumideni.
Peamine kasutusvaldkond hüdroisolatsioonitööd ja ebastabiilse aluspinnaga ruumida.
Koormusklass: Isetasanduv polüruretaanepomass sobib hästi keskmise või kõrge koormusega ruumidesse. Koormusklass sõltub kihipaksusest (BC2-BC4).
Värvivalik: Epomasse on saadaval kõiki toone RAL värvikataloogist.
Hind: 2 mm kihipaksus 19 – 27 EUR/m² (paigaldus 100 m² pinnal)


Epoksiid hõõrdemass

Üks enimlevinud epopõrand. Epoksiidlaki ning värviliiva segumass. Kihipaksus 3–4 mm. Toode ei sisalda mikroobide paljunemist toetavaid komponente. Suure koormusega tööstus- ja laopindade põrandad, toiduainetetööstuse ruumid ning suure soojuskoormusega põrandad. Toode on hästi vastupidav õlidele, rasvadele, kütustele, tavalistele pesemisvahenditele ning ajutise koormuse korral nõrkadele hapetele ja leelistele. Kui põrand peab olema vastupidav temperatuurišokkidele ja/või põranda puhastamine toimub aurupesuga, peab kattekihi tugevus olema minimaalselt 6 mm.
Koormusklass: Epoksiid hõõrdemass sobib hästi kõrge koormusega ruumidesse (BC5)
Põrandat saab karestada kvartsliiva või klaaskuulidega.
Värvivalik: Sõltub valitud liivadest. Saadaval suur valik erinevaid toone värviliivasid.

Hind: 3-4 mm kihipaksus 21 – 32 EUR/m² (paigaldus 100 m² pinnal)


Keemiakindel epokate

Keemiakindlat epokatet on nii isetasanduva- kui ka hõõrdemassina. Keemiakindla põrandakatte valik vajab natuke suuremat eeltööd. On vaja välja selgitada, millised ained, mis temperatuuril ning mis aja jooksul pinnal hakkavad olema. Seejärel saab välja selgitada sobivaim pinnakate.
Kihipaksus alates 2 mm.
Sobib kasutamiseks ruumidesse, kus on vajalik keemiakestvus. Ruumid kus töötatakse hapetega, happevannid jne.
Koormusklass: Keemiakindel epokate sobib koormusega ruumidesse (BC4).
Põrandat saab karestada kvartsliiva või klaaskuulidega.
Värvivalik: Sõltub valitud liivadest või isetasanduva epimassi toonist. Saadaval suur valik erinevaid toone värviliivasid ja toone RAL värvikataloogist.
Hind: 2mm. paigalduse kohta. alates 37 EUR/m² (paigaldus 100 m² pinnal)


Põrandate tolmutõke

Lahendus tugevdab ja karastab betoonpinda läbi kemikaalse protsessi, mille toimel suureneb betooni kulumiskindlus , samuti seob see tolmu ja mustust.
Koormusklass:
Vastavalt aluspõrandale
Värvivalik:
Kerge toonimuutus vastavalt aluspõrandale.
Hind:
9 – 17 EUR/m² (paigaldus 100 m² pinnal)

Täpsemat informatsiooni saab e-postil info@epoporand.ee või telefonil +372 5292781